top of page

Programs & Events

Public·96 members

Kosova Izraeli drejtpërdrejt 12 nëntor 2023 Transmeto


8 tet 2023 — Dhe, përfshirja në luftë e shtetit izraelit mund të ndikojë drejtpërdrejt edhe në futboll. Lexo Edhe: Kombëtarja e Izraelit ndodhet në një grup ...


Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, reagoi në mënyrë të ngjashme më 1 shkurt, duke thënë se ky vendim nuk do të ketë efekt pozitiv në marrëdhëniet mes shtetit të tij dhe Izraelit. Prandaj është me shumë rëndësi që opinioni publik të mos ndikohet nga kjo propagandë dhe më së paku të bëhet temë debati se ku do të ndodhet përfaqësia diplomatike e Kosovës në Izrael. Madje, ka plot shtete në botë që nuk kanë gjithkund ambasada, mirëpo kjo nuk i pengon ato që të zhvillojnë marrëdhënie solide diplomatike e bilaterale në të gjitha fushat. Vendosja e marrëdhënieve diplomatike në mes të Kosovës dhe Izraelit, nuk shënon vetëm një akt protokollar ceremonial, por më tepër se kaq. Për Kosovën, Izraeli paraqet një prej partnerëve më të rëndësishëm në fuqizimin dhe thellimin e lidhjeve miqësore tradicionale në mes të popullit hebre dhe atij shqiptar. ((Falas<<)) Izraeli Kosova drejtpërdrejt 25 mars 2023 Hi (Falas<<)) Izraeli Kosova drejtpërdrejt 25 mars 2023 Historike: Kosova dhe Izraeli zyrtarizojnë njohjen - Bota Sot "Në këtë ditë të rëndësishme ne hapim një ... Lajmet e fundit - Klan Kosova - Jemi një Lajmet e fundit per ate qe ndodh ne Kosove e jashte saj i gjeni ne Klankosova.tv. Politike, sport, ekonomi, krim, kulture, bote, showbiz. IZRAELI DHE KOSOVA, NGA MIQËSIA TRADICIONALE, NË ZGJERIMIN E MARRËDHËNIEVE DYPALËSHEMarrëdhëniet diplomatike në mes të shteteve, përpos karakterit politik e protokollar, kanë në vetvete edhe segmentit të besimit të ndërsjellë. Izraeli duke e njohur pavarësinë e shtetit të Kosovës, beson në miqësinë tradicionale dhe në këmbim të kësaj investon ide e projekte që do ta bënin këtë miqësi, jo vetëm pjesë e rrëfimeve e kujtimeve të të mbijetuarve të Holokaustit, ku shqiptarët luajtën një rol vendimtar në shpëtimin e qindra hebrenjve gjatë LDB, por edhe preokupim i pashmangshëm në ngritjen e kapaciteteve shtetndërtuese e zhvillimore të Kosovës, tash e në të ardhmen Nga Mehmet PRISHTINA Vendosja e marrëdhënieve diplomatike në mes të Izraelit dhe Kosovës, gjithsesi është lajmi më i mirë i këtij fillimviti. Ben Blushi: Hamasi, Izraeli dhe Kosova 10 tet 2023 — Ben Blushi: Hamasi, Izraeli dhe Kosova. 2K views · 2 weeks ago drejtpërdrejt nga Brukseli. Kanal10 New 1.1K views · 5:13 · Go to channel ... Kosova Izraeli drejtpërdrejt live 12 nëntor 2023 TV drejtpër 1 ditë më parë — Stop Ish-futbollisti kosovar për takimin Kosovë – Izrael: Të jenë prezent 10 mijë fëmijë. (((Sporti##))) Izraeli Kosova drejtpërdrejt live 25 ... Ndodh për herë të parë, Izraeli akuzon drejtpërdrejt Rusinë për krime lufte5 Prill 2022, 18:52 / KOSOVA ALFA PRESS Duke mbajtur marrëdhënie të afërta me Moskën për disa vite, Izraeli zgjodhi që të vepronte si një forcë ndërmjetëse që nga pushtimi i Ukrainës dhe ishte i përmbajtur me komentet e tij për veprimete ushtrisë ruse në Ukrainë. Së fundmi Ministri i Jashtëm i Izraelit, Yair Lapid ka thënë se "krimet e luftës" të Rusisë në Ukrainë, duke pretenduar për herë të parë se ushtria Ruse ka kryer krime në Ukrainë. Gjithashtu ai i ka quajtur pamjet që vijnë nga masakra në Bucha si të tmerrshme. "Imazhet dhe dëshmitë nga Ukraina janë të tmerrshme. Forcat ruse kryen krime lufte kundër një popullsie civile të pambrojtur. Kosova kërkon fitoren e parë ndaj Izraelit në “Fadil Vokrri” 6 orë më parë — Dardanët do të synojnë fitoren e parë si vendas, teksa Izraeli do të kërkojë që të mbajë gjallë shpresat për kualifikim në Evropian. Izraeli ... Propaganda e ditëve të fundit që po orkestrohet nga qarqet serbe e ruse, ka për qëllim të relativizojë peshën dhe rëndësinë e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike në mes të Izraelit dhe Kosovës, duke nxitur me këtë rast disa shtete arabe dhe disa të tjerë që të kundërshtojnë këtë akt. Ministri i Jashtëm serb, Nikola Sellakoviq tha më 2 shkurt se ky hap do të “ndikojë në marrëdhëniet Serbi-Izrael”. “Izraeli vetë zgjodhi se interesin më të rëndësishëm e ka lidhjen me Amerikën dhe ajo që është e rëndësishme për Amerikën sesa Serbia. Është e drejta e tyre legjitime. Ajo që është e rëndësishme është që ne nuk morëm pjesë në atë proces sepse presidenti i (Serbisë, Aleksandar) Vuçiq nuk pranoi (në Uashington) të nënshkruajë ftesën për Izraelin për të njohur të ashtuquajturën Kosovë dhe anasjelltas”, i tha Selakoviq Radio Televizionit të Serbisë (RTS), duke theksuar se nuk ishte as i lumtur e as i kënaqur me marrëdhëniet e sapokrijuara midis dy vendet. A do të shtyhet ndeshja Kosovë – Izrael? 8 tet 2023 — Dhe, përfshirja në luftë e shtetit izraelit mund të ndikojë drejtpërdrejt edhe në futboll. Lexo Edhe: Kombëtarja e Izraelit ndodhet në një grup ... “Hap i rëndësishëm drejt bashkëpunimit të ngushtë”, Izraeli “Hap i rëndësishëm drejt bashkëpunimit të ngushtë”, Izraeli dhe Kosova nënshkruajnë një marrëveshje për turizëm drejtpërdrejtë ndërmjet agjencive të ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page